Uczniowie naszego Ośrodka ze szkoły branżowej odwiedzili Muzeum Ziemi Braniewskiej, znajdujące się w murach dzisiejszego Zespołu Szkół Zawodowych (dawnym budynku słynnego Liceum Hosianum).
W muzeum przywitała nas pani przewodnik, która poprowadziła żywą lekcję historii na temat naszego miasta. Na wstępie został nam zaprezentowany film dokumentalny pt. „Вraniewo przed wojną”, opowiadający o życiu mieszkańców w tamtych czasach i zniszczeniach wojennych po przejściu frontu. Następnie Pani przewodnik przedstawiła historię Braniewa i oprowadziła nas, prezentując zgromadzone do tej pory eksponaty archeologiczne i etnograficzne. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły przedmioty codziennego użytku minionych czasów, między innymi: aparat fotograficzny, kołowrotek do przędzenia, naczynia, sztućce, fotografie, a także meble i przedmioty rzemiosła artystycznego, rzeźby, obrazy oraz obiekty sztuki sakralnej, militaria, książki, różne dokumenty i plany miast.

 

Ponadto przewodnik w sposób bardzo barwny i ciekawy przybliżył nam najbardziej zasłużonych mieszkańców naszego miasta minionych czasów.

Marzena. Bazydło