Tłusty czwartek jest najsłodszym dniem w roku. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, nazywane również chrustem lub chruścikami. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego słodkiego pączka.

W tłusty czwartek wszystkie pączki, same pchają się do rączki.

Lektura książek „Spot idzie na zakupy” oraz „O zakupach Peppy” była świetną okazją do doskonalenia umiejętności dokonywania zakupów oraz liczenia pieniędzy.

Zima to najtrudniejszy okres dla ptaków zimujących w naszej strefie klimatycznej. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i silnych opadów śniegu. Dokarmianie ptaków zimą to również okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności i oraz wrażliwości na losy zwierząt.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest proekologiczna edukacja.

Święta Szkoły to ważne wydarzenie, które w tym roku zostało uczczone przedstawieniem „Akademia Pana Kleksa”. Inscenizację przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Haliny Frączek, Justyny Wróblewskiej-Trapiszczonek i Alicji Solińskiej. Publiczność gromkimi oklaskami nagradzała wszystkich artystów.