Uchwałą Sejmu i Senatu RP kard. Stefan Wyszyński został wybrany jednym z patronów roku 2021, na kartach historii Polski zapisał się jako Prymas Tysiąclecia. 28 maja br. przypadła 40. rocznica śmierci prymasa, 3 sierpnia 120. rocznica jego urodzin, a 12 września został włączony w poczet błogosławionych.

Roksana Litka i Patrycja Szacht prezentują wykonany plakat

Uczniowie klasy szóstej rozpoczęli udział w zajęciach bibliotecznych realizowanych w ramach pilotażu Programu „Ocalimy Świat”!, którego organizatorem jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Obejmie on uczniów klas I-III oraz IV-VI z 60 placówek – szkół i bibliotek.

Marcin Maćkowiak i Xawier Nielipiński na spotkaniu.

16 listopada 2021 uczniowie kl. I – II sp. zt. i III pdp uczestniczyli w spotkaniu z panem Jerzym Butkiewiczem, Kierownikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Braniewa. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji międzyszkolnego programu „ Poznaj mnie, moje miasto i najbliższą okolicę”.

Dnia 10 listopada 2021 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jesień to wyjątkowo piękna pora roku, a jesienne kolory dają nieograniczone możliwości naszej wyobraźni i naszej twórczości.

Corocznie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Święto obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.