16 listopada 2021 uczniowie kl. I – II sp. zt. i III pdp uczestniczyli w spotkaniu z panem Jerzym Butkiewiczem, Kierownikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Braniewa. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji międzyszkolnego programu „ Poznaj mnie, moje miasto i najbliższą okolicę”.

Spotkania z ciekawymi ludźmi są integralną częścią realizowanego wspólnie z uczniami SOSW nr 1 w Elblągu programu. Wzbogacają wiedzę na temat obu miast i regionu, w którym żyjemy. Zaproszony gość w ciekawy sposób przybliżył tematykę rozwoju Braniewa. Dowiedzieliśmy się o nowych miejscach rekreacyjno sportowych, które powstają w naszym mieście. Opowiedział nam o rozpoczętym już remoncie boiska przy Szkole Podstawowej nr 6, a także o realizowanym właśnie zadaniu, które nosi nazwę „ Nowe życie Stadniny Koni w Braniewie – różnorodne biologiczne strefy rekreacyjno – wypoczynkowe”.
Aby umożliwić naszym koleżankom i kolegom z Elbląga uczestnictwo w spotkaniu połączyliśmy się z nimi za pomocą aplikacji WhatsApp. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Dorota Badowska, Anna Drozdowska