Uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Braniewie Emilka Ocipka została laureatką (1 miejsce) konkursu plastycznego "Szlakiem 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej", w kategorii klas 4-5. Gratulujemy!

Zadaniem konkursu było zaprojektowanie pomnika/obelisku upamiętniającego działalność 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, a celem kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz kultywowanie pamięci o dowódcy i żołnierzach 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym wraz z pokazem uzbrojenia i sprzętu wojskowego odbędzie się 29 maja br. na terenie koszar 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie.
Organizatorem konkursu upamiętniającego dokonania legendarnego dowódcy i żołnierzy 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej jest stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. „Szczerbiec”.
Konkurs zrealizowany został pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutu Pamięci Narodowej, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Fundacji Łączka. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP Historia.

Marzena Bazydło

szlakiem 1szlakiem 1szlakiem 2szlakiem 3