19 kwietnia br. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie aktywnie włączył się w akcję organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, upamiętniającą kolejną rocznicą powstania w getcie warszawskim.

W tym dniu, w szkole podstawowej i branżowej odbyła się lekcja historii w formie online związana z tym tematem, uczniowie wykonywali również papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu.
Następnie wychowankowie obejrzeli dwa filmy edukacyjne udostępnione przez Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN pt.: „Będę pisać” i „Muranów – Dzielnica Północna”. Po obejrzeniu filmu wykonali karty pracy nawiązujące do tamtych wydarzeń.

Marzena Bazydło

zonkil 1zonkil 1zonkil 2zonkil 2zonkil 3zonkil 3zonkil 4zonkil 4zonkil 5zonkil 5zonkil 6zonkil 6zonkil 7zonkil 7zonkil 8zonkil 8zonkil 9zonkil 10zonkil 11zonkil 12zonkil 13zonkil 14