W lutym br. Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Braniewie przystąpił do XII edycji projektu edukacyjnego „Kamienie Pamięci. Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981–1983”. Projekt koordynuje Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.

W miesiącu marcu kolejnym zadaniem projektu było zorganizowanie przez uczniów klasy III BS wystawy poświęconej działalności „Solidarności” na terenie naszego regionu. Materiały na wystawę zostały przekazane przez pana Jerzego Welke. Wystawa znajdowała się na holu szkolnym i cieszyła bardzo dużą popularnością wśród uczniów, nauczycieli i pracowników Ośrodka.
Na początku kwietnia został również przeprowadzony szkolny konkurs plastyczny pt: „Portret - Jerzy Welke”, na który wpłynęło bardzo dużo prac. Komisja konkursowa podjęła decyzję, że I miejsce zostanie przyznane Kornelowi Kozłowskiemu, II Wiktorii Matczuk, a III Amelii Morawskiej – Wielkie gratulacje.
Na zakończenie projektu uczniowie upamiętnili działalność pana Jerzego Welke w „Solidarności”, poprzez umieszczenie jego fotografii wraz z bibliografią w kąciku historycznym.

Marzena Bazydło

kamienie 1kamienie 2kamienie 3kamienie 4kamienie 5kamienie 6kamienie 7kamienie 8kamienie 9kamienie 10kamienie 11kamienie 12kamienie 13kamienie 14kamienie 15kamienie 16kamienie 17