W dniu 30 listopada z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, a tym samym powstania NSZZ „Solidarność” w szkole podstawowej naszego Ośrodka została zorganizowana lekcja poświęcona temu zagadnieniu, przeprowadzona przez nauczyciela historii panią Marzenę Bazydło.

Uczniowie w czasie lekcji zapoznali się z okolicznościami powstania „Solidarności”, a następnie wspólnie wypisali postulaty robotników strajkujących w sierpniu 1980 r., pod którymi złożyli swoje podpisy oraz wykonali gazetkę okolicznościową. Na zakończenie lekcji wychowankowie obejrzeli wystawę związaną z tamtymi wydarzeniami pt.: „Przełom. Sierpień 1980 i Solidarność”, na którą materiały zostały pozyskane z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Organizatorzy: M Bazydło, K Wojtas