Dnia 10 listopada 2020 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na początku akademii została przypomniana biografia Walentego Barczewskiego niezłomnego żołnierza Odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej, któremu poświęcony jest jeden ze 100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej, posadzony przed naszym Ośrodkiem.

Przy pamiątkowej tablicy ku czci Walentego Barczewskiego pani dyrektor Dorota Wiśniewska wraz z uczniami, złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicz. Została również wystawiona warta honorowa złożona z harcerzy 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk” w składzie: Oliwia Wikowska i Ania Ostapiuk.
Następnie uczniowie klasy VIII SP przedstawili wzruszającą akademię, w której uwypuklili jak ważna jest dla nich historia oraz pamięć o bohaterach. Uczniowie zaprezentowali bardzo bogaty wachlarz wierszy i pieśni patriotycznych mówiących o umiłowaniu i przywiązaniu do narodu i kraju ojczystego, jego tradycji, kultury oraz walce o wolność i jej utrzymanie.
Pani dyrektor, podziękowała nauczycielom i uczniom za piękny występ i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

 


Organizatorzy: M. Bazydło, K. Wojtas, D. Żachowska, Cz. Kozłowski