W okresie od 2 stycznia do 31 marca 2024 roku Europejskie Stowarzyszenie Edukacji Astronomicznej (EAAE) przeprowadziło Konkurs rysunkowy „Space Art”. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej poświęconej astronomii lub naukom o kosmosie.

Uczniowie mieli również wyjaśnić, dlaczego wybrali ten obiekt lub zjawisko. Nadesłano 879 prac z 25 krajów. Jury w składzie:
1) Ivo Jokin, koordynator Space Art, członek Rady Wykonawczej EA-E, dyrektor Miejskiego Centrum Działań Pozakursowych, Mitropolia, kierownik Szkoły Malarstwa, Bułgaria;
2) Antonio Acedo, członek Rady Wykonawczej EA-E, Hiszpania;
3) Mariana Staneva, nauczycielka sztuki, Muzeum Historii Regionalnej, Pleven, Bułgaria;
wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Wyniki upubliczniono 22 kwietnia 2024 r. w związku z obchodami Dnia Ziemi. Naszą placówkę reprezentowała Daria Szwajczewska, uczennica klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia, dzięki której Ośrodek otrzymał okolicznościowy certyfikat za udział w turnieju. Serdecznie gratulujemy!

Jarosław Dobrowolski

letteroswsd