Tuż przed zakończeniem I półrocza uroczyście obchodziliśmy urodziny naszej Szkoły. W apelu brała udział cała społeczność szkolna.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Pani Dyrektor, która przypomniała ważną rolę szkoły, jaką jest wychowanie i nauczanie młodego pokolenia. Podkreśliła też, że priorytetem edukacji jest współpraca grona pedagogicznego z rodzicami uczniów.

Następnie głos zabrali uczniowie klasy IV-V SP oraz VI SP ZT, którzy pod kierunkiem nauczycieli: Haliny Frączek, Justyny Wróblewskiej - Trapiszczonek i Alicji Solińskiej przygotowali przedstawienie. Podczas występu nie zabrakło prezentacji multimedialnej, piosenek i wierszy, którymi uczczono Święto Szkoły.

Podczas trwania apelu odbyła się uroczystość przekazania drużyny harcerskiej oraz pożegnania pana Czesława Kozłowskiego nauczyciela i wychowawcę w naszym Ośrodku. Harcerze 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szklaku „Promyk” pożegnali swojego wieloletniego drużynowego harcmistrza Czesława Kozłowskiego, który niebawem odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Nadszedł czas na wspomnienia, refleksję, podziękowania i drobne harcerskie upominki. W obecności komendantki hufca ZHP Braniewo hm. Katarzyny Pawlickiej druh Czesław obrzędowo przekazał sznur drużynowego pani Justynie Celmer, a komendantka hufca wręczyła koszulki i chusty: drużynowej pani Justynie i Monice Kołodziejczak –przybocznej drużyny.

Do podziękowania panu Czesławowi przyłączyła się Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Ośrodka.

W trakcie apelu nagrodzono najlepszych uczniów naszego Ośrodka w I półroczu.
List pochwalny otrzymali:

• Iwo Hordyk,
  • Oliwier Brzeski,
  • Milena Łagodzińska,
  • Miłosz Dombrowski
  • Aleksandra Kopczyńska,
  • Wiktoria Łesyk,
  • Eliza Więcierzewska,
  • Wiktor Karaźniewicz,
  • Hubert Augustynowicz,
  • Klaudia Kwiatkowska,
  • Marcin Matczuk,
  • Maksymilian Dudek,
  • Daniel Szustak.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie w pracy i nauce oraz złożyła serdeczne życzenia skierowane do całej społeczności szkolnej.

Alicja Solińska, Halina Frączek, Justyna Wróblewska -Trapiszczonek