REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU
„CZYTAMY DOTYKIEM”

1. Organizatorem konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu są: Dorota Żachowska, Alicja Solińska, Monika Kołodziejczak.

1. Fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe w Braniewie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie.
  2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu książki sensoryczno – dotykowej.
  3. Cele konkursu:
  • rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni u dziecka,
  • doskonalenie zręczności i logicznego myślenia - rozwijanie zdolności manualnych,
  • wykorzystanie książeczek do terapii integracji sensorycznej uczniów Ośrodka.
  1. Adresatami konkursu są uczniowie kl. IV - VIII szkół podstawowych powiatu braniewskiego.
  2. Prace mogą być realizowane wyłącznie indywidualnie. Prace grupowe nie będą dopuszczone do konkursu.
  3. Temat książki jest dowolny.
  4. Książka powinna zawierać:
  • stronę tytułową, na której znajdą się: tytuł, imię i nazwisko autora,
  • maksymalnie 10 stron,
  • przyklejoną na ostatniej stronie metryczkę,
  • dołączoną wypełnioną i podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych zgodę na udział dziecka w konkursie, przetwarzanie danych osobowych oraz na publikację zdjęcia pracy i wizerunku dziecka.
  1. Kryteria oceniania:
  • estetyka wykonania,
  • liczba elementów sensorycznych,
  • kreatywność,
  • ogólne wrażenie,
  • zgodność z regulaminem,
  • wkład samodzielnej pracy.
  1. Prace niezgodne z regulaminem lub dostarczone po terminie nie będą brane pod uwagę.
  2. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa.
  3. Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą z załączonymi dokumentami (metryczką oraz wymaganymi zgodami) do 24 listopada 2021 r. na adres:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie
ul. Moniuszki 22E
14 – 500 Braniewo

1. Organizator nie zwraca nadesłanych prac. Przechodzą one na jego własność i będą wykorzystywane podczas zajęć z uczniami Ośrodka.
  2. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Ośrodka 26 listopada 2021 r.
  3. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, które odbędą się 2 grudnia 2021 r. (czwartek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Braniewie (nr 116, parter).
  4. Osoby, które nie wezmą udziału w uroczystym rozdaniu nagród, będą mogły odebrać je w dowolnym terminie w sekretariacie Ośrodka.
  5. Dodatkowych wyjaśnień udziela:

Dorota Żachowska