Wiosna to najlepszy moment na podejmowanie przedsięwzięć ekologicznych, dlatego uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w akcji pod nazwą „Sadzimy rośliny, pomagamy Ziemi”. Jej celem jest ochrona środowiska naturalnego i ograniczenie jego zanieczyszczenia, wynikająca z hasła „Ziemia, to nasz wspólny dom”. Młodzież podjęła się wspólnego zasadzenia roślin wokół szkoły przy ulicy Rzemieślniczej sadząc krzewy ozdobne berberysu . Sadzonki otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Cewice.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Agnieszka Markowska prowadząca zajęcia ogrodnicze w ramach projektu "Ekologiczni na co dzień" . Uczniowie z Panią Agnieszką wcześniej na zajęciach omówili i przygotowali plan pracy by później sprawnie móc podjąć działania praktyczne . Wszystkie ciężkie prace- przygotowujące do posadzenia krzewów wykonał jeden z rodziców Pan Piotr Chmielik , któremu szczególnie mocno dziekujemy za przygotowanie terenu pod nasadzenia. Dzięki tej akcji możemy dziś oglądać wspaniały efekt tych ogrodniczych poczynać.

Praca wymagała intensywnego wysiłku, jednakże zespołowe działanie w szczytnym celu i wymierny efekt w postaci upiększenia terenu wokół szkoły, dały uczestnikom poczucie radosnego spełnienia. Widok roślin, które pozostaną, jako trwały ślad dbałości o środowisko naturalne, wywołał na twarzach obecnych uśmiech szczęścia, bo warto się namęczyć, by potem przez długie lata cieszyć się efektami swoich działań.

Koordynator: Agnieszka Markowska