W marcu obchodzimy ważne święto związane z ochroną przyrody: Światowy dzień dzikiej przyrody. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, jakie działania człowieka doprowadziły do masowego wymierania zwierząt i jak trzeba dbać o przyrodę, by zachować jej bioróżnorodność.

Oglądając książki, atlasy, albumy oraz filmy edukacyjne o zwierzętach zamieszkujących różne kontynenty uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zwierząt egzotycznych, poznali gatunki, którym grozi wyginięcie. Wykonali również okolicznościowy plakat informacyjny na temat ochrony dzikich zwierząt.
Zajęciom towarzyszyła wystawa prac plastycznych pt. „Nie taki płaz straszny jak go malują”. Zajęcia przeprowadziła Marzena Sieniawska.

dzien przyrody 1dzien przyrody 2dzien przyrody 3dzien przyrody 4dzien przyrody 5dzien przyrody 6dzien przyrody 7dzien przyrody 8