W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do udziału w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Projekt jest skierowany do uczniów z zerówek i klas I-III szkół podstawowych. Trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 2 etapy (jesienno-zimowy oraz wiosenny). Stałymi punktami każdego z nich są zajęcia lekcyjne, konkursy i forum zdrowia dla rodziców.
Projekt w naszej szkole realizują uczniowie klasy I/II szkoły podstawowej. Pierwsze zadanie rozpoczęliśmy od lektury wierszyka „Chory kotek” Stanisława Jachowicza i dyskusji, na temat przyczyn jego złego samopoczucia. Następnie staraliśmy się ustalić zasady, którymi należy kierować się przy wyborze pożywienia. Dzieliliśmy również produkty na te, których spożywanie jest pożyteczne dla naszego organizmu i takie, których należy unikać. Najwięcej radości sprawiła wszystkim możliwość przygotowania jogurtu owocowego z wykorzystaniem jogurtu naturalnego, owoców oraz odrobiny cukru lub miodu.