Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczcili majowe święta uczestnicząc w zajęciach warsztatowych przygotowanych i przeprowadzonych przez panie: Marzennę Boryczka, Renatę Szeniawską oraz Katarzynę Wnorowską-Pietrzak.

Spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, następnie uczniowie obejrzeli krótką prezentację multimedialną, która przybliżyła im wiadomości na temat Konstytucji 3 Maja. W części muzycznej warsztatu dzieci poznały piosenkę pod tytułem ,,Jesteśmy Polką i Polakiem’’. Kolejnym elementem spotkania było wspólne wykonanie kotylionów, każde dziecko otrzymało potrzebne elementy, które należało połączyć w całość. Na zakończenie, kiedy już biało-czerwone kotyliony znalazły się na piersiach dzieci z wielkim przejęciem recytowały wiersz Władysława Bełzy ,, Katechizm polskiego dziecka’’.
Zajęcia zakończyły się radosnym odśpiewaniem poznanej piosenki.

Marzenna Boryczka

dzieci oglądają prezentację multimedialnądzieci podczas pracydzieci przy pracygotowi do recytacjikleimy kotylionykotylion Kubykotylion WiktoraLila przy pracypraca przy kotylionachwspólny śpiew