Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny MOJE EKOMIASTO został roz-strzygnięty. Głównym celem było budowanie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie umiejętno-ści plastycznych uczniów i ich kreatywności w połączeniu z edukacją ekologiczną. Zadaniem uczestników było stworzenie makiety z wykorzystaniem różnorodnych materiałów odpadowych i przyrodniczych.

Jednogłośnie zwyciężyła praca Emilki Ocipki, uczennicy klasy piątej. Praca przedstawiała makietę miasta, w którym jak sami zobaczycie, znalazło się wiele ekologicznych rozwiązań. Nie zabrakło wiatraka, wykorzystującego energię wiatru, paneli przetwarzających energię słońca, rynien zbiera-jących deszczówkę, ogrodów na dachach domów, a także terenów zielonych. Oprócz ludzi możemy dostrzec tam wiele zwierząt. Jury było zachwycone kreatywnością, bogactwem szczegółów oraz estetyką zgłoszonej pracy. Wspólna, rodzinna praca przyniosła zwycięstwo. Gratulujemy pomysłu i kreatywności!

Konkurs zorganizowały: Marzena Sieniawska, Marzenna Boryczka, Katarzyna Wnorowska-Pietrzak, Agnieszka Markowska.

2.Makieta Emilka OcipkaEmilka Ekomiasto