Uczniowie klasy III szkoły podstawowej na krótką chwilę przenieśli się do świata baśni. W ramach projektu ,,W bajecznym świecie książek '' poznali kolejną już baśń Hansa Christiana Andersena, tym razem ,, Brzydkie kaczątko". Dzieci z uwagą słuchały baśni, dobierały tytuły do ilustracji, ustaliły kolejność wydarzeń, oceniły zachowanie zwierząt wobec innych, wzbogaciły słownictwo, poznając czym jest tolerancja, uczyły się rozpoznawać i nazywać uczucia i emocje. W ramach zajęć plastycznych, uczniowie kolorowali ilustracje.

Zajęcia warsztatowe wyzwoliły u dzieci dużą aktywność oraz zaangażowanie.

Marzenna Boryczka