Uczniowie klasy V, VI i VII Szkoły Podstawowej w naszym Ośrodku pod kierunkiem pani Marzeny Sieniawskiej realizują projekt „Drzewa”, który ma na celu propagowanie wiedzy o drzewach oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej uczniów poprzez kontakt z przyrodą i sztuką.

Uczniowie podejmują różne działania, również te plastyczne, dzięki którym zapoznają się z różnymi gatunkami drzew, poznają ich budowę, funkcje i znaczenie dla środowiska. Uczą się również pozytywnych zachowań zmierzających do ochrony drzew, zdobywają umiejętności doświadczania i obserwowania przyrody. Mają także możliwość rozwijania zdolności i zainteresowań plastycznych.

Wykonane przez uczniów prace są bardzo interesujące. Widać ich zaangażowanie i wyobraźnię. Dziękuję wszystkim uczniom, a także ich rodzicom, którzy aktywnie wspomagali swoje dzieci.

Autor: Marzena Sieniawska