W trosce o uśmiechy naszych uczniów przyłączyliśmy się w tym roku do akcji PCK „Dziel się Uśmiechem”.  Program ten powstał  we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Celem programu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

W ramach tego programu podczas godzin z wychowawcą odbywają się zajęcia, podczas których uczniowie dowiadują się jak dbać o zęby, by były piękne i zdrowe. Poznają ich budowę oraz  cztery kroki dbania o zęby. Otrzymują informacje o potrzebie                      i konieczności regularnych wizyt u stomatologa, a także zapoznają się z chorobami zębów      i dziąseł. Każdy uczeń  otrzymał  zeszyt edukacyjny pt. „Ja i mój uśmiech”, który ma  charakter interaktywny – zawiera gry i zabawy oraz ćwiczenia.

Klasa VI już jest po pierwszych zajęciach edukacyjnych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wiele się dowiedzieli. Poznali między innymi budowę zębów, dowiedzieli się o roli i funkcji zębów. Przygotowali wspólnie plakat „Jak dbać o zęby?”. Podczas lekcji uczniowie mogli również zobaczyć powiększony model szczęki człowieka, porozmawiać na temat higieny jamy ustnej     i rozwiązać łamigłówki. Zajęcia poprowadziła pielęgniarka P. Beata Tuptońska i P. Marzena Sieniawska nauczyciel biologii.

Autor: Marzena Sieniawska