Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Ziemi (22 kwietnia). Już od dziś rozpoczynamy akcję, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w naszej społeczności. Coraz częściej jesteśmy uświadamiani, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Akcje związane z obchodami Dnia Ziemi, to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, np.

Segregowanie odpadów - wystarczy tydzień by segregowanie odpadów stało się nawykiem. Posegregowane odpady zmieniają się w wartościowe i pożądane surowce wtórne.

• Sprawdź i pochwal się zdjęciami ile przez tydzień uzbierasz posegregowanych odpadów, np. plastikowych butelek, szkła lub papieru. Pozbieraj zużyte baterie, zgromadź je w osobnym pojemniku (zrób zdjęcie), po powrocie do szkoły umieścimy je w przystosowanych do tego pojemnikach znajdujących się na terenie ośrodka.
  • Pamiętajcie, że nadal prowadzimy akcję zbierania plastikowych nakrętek i korków. Po powrocie przekażecie je swoim wychowawcom.
  • Kolejnym zadaniem, zmierzającym do uczczenia Święta Ziemi, będzie wykonanie plakatu pt. „Chronimy Ziemię” – technika prac dowolna, format pracy A3, A4 (zdjęcia plakatów wysyłajcie wychowawcom klas).
  • Na koniec zapraszamy dzieci i rodziców/opiekunów do wykonania prac przestrzennych pt. „EKO – CUDA” z wykorzystaniem odpadów (zdjęcia prac proszę przesyłać wychowawcom klas i grup).

Przy robieniu zdjęć, proszę u dołu umieścić imię i nazwisko autora pracy, tak aby było widoczne na fotografii.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Liczymy na Wasze pomysły i wyobraźnię.

Odpowiedzialni za przebieg akcji w Ośrodku: Katarzyna Wnorowska – Pietrzak, Marzena Sieniawska, Aleksandra Opalanko, Marzena Boryczka, Helena Olender, Joanna Strzałkowska